علم و فناوری

زندگی در "شهر اقیانوسی" چگونه خواهد بود؟

زندگی در "شهر اقیانوسی" چگونه خواهد بود؟

اگر بخواهید در آینده مکان زندگی خود را تغییر دهید کجا را انتخاب می کنید؟ ممکن است دیگر دوست نداشته باشید در کلان شهرها و مکان های شلوغ زندگی کنید. پیش بینی شده است که تا سال 2050 تقریبا 90 درصد شهرهای بزرگ در کنار دریاها شکل خواهند گرفت. بیشتر شهرهای ساحلی تحت تاثیر فرسایش و سیلاب ساحلی، جابجایی میلیون ها نفر از مردم و همچنین ویرانی خانه ها و زیرساخت ها قرار خواهند گرفت. 

تغییرات آب و هوایی امری فراگیر و غیر قابل اجتناب است. سازمان ملل متحد مفهومی به نام "شهرهای شناور پایدار" معرفی کرده است که می توانند جایگزین مناطق شهری شوند. 

کارشناسان و مهندسان طرح زندگی در چنین شهری را مقرون به صرفه معرفی کرده اند. پروژه "شهر اقیانوسی" طرحی است که به تازگی در جلسات سازمان ملل متحد در نیویورک معرفی شده است

ظاهرا این شهر اقیانوسی کاملا پایدار بوده و مقاومت آن در برابر سیل، سونامی و طوفان بالا است.  طبق برنامه، قرار است 6 روستا به یکدیگر متصل شوند تا یک شهر اقیانوسی 10 هزار نفره ایجاد شود. این شهر به افرادی که در معرض خطر حوادث طبیعی هستند کمک خواهد کرد. 

انرژی مصرفی این شهر اقیانوسی تجدید پذیر خواهد بود و مواد غذایی مورد نیاز ساکنان آن د زیر آب کشت خواهد شد. این شهر هیچ گونه زباله ای تولید نخواهد کرد  و ساکنان آن از دوچرخه و وسایل الکتریکی برای جابه جابی استفاده خواهند کرد. 

ارسال دیدگاه