طوفان‌های رعد و برق و رد ستارگان از منظر ایستگاه فضایی

عکس روز ناسا

طوفان‌های رعد و برق و رد ستارگان از منظر ایستگاه فضایی
تاریخچه یک طوفان الکتریکی، نورهای شهری که روی زمین می‌درخشند و رد ستاره‌ای را مشاهده می‌کنید

ناسا به تازگی تصویری را که فضانورد ناسا از منظر ایستگاه فضایی بین‌المللی ثبت کرده است، منتشر کرد.

ناسا با انتشار این تصویر نوشت: مناظر ثبت شده از ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) باورنکردنی است؛ اما سفر با سرعتی در حدود ۱۷۵۰۰ مایل در ساعت (۲۸۰۰۰ کیلومتر در ساعت) می‌تواند فرایند ثبت عکس‌ها را چالش‌برانگیز کند و تصاویری که ثبت می‌شوند، به طور کامل واضح نباشند.

با این حال، همین حرکت امکان گرفتن عکس‌هایی مانند عکس بالا را فراهم می‌کند. این تصویر از مجموعه‌ای از عکس‌های گرفته شده توسط فضانورد ناسا، دونالد پتی گردآوری شده است. این عکس زمانی ثبت شده است که او در سال ۲۰۱۲ در ایستگاه فضایی بین‌المللی قرار داشت و عکس حاصل یک تایم لپس ۲۵ دقیقه‌ای است که از مجموع فرصت‌های ۳۰ ثانیه‌ای برای عکسبرداری از آن ایجاد شده است.

توضیحات تصویر: تصاویر با نوردهی طولانی از ایستگاه فضایی بین‌المللی، رعد و برق زنجیره‌ای را نشان می‌دهند که به صورت فلاش‌های مجزا در یک تایم لپس به تصویر کشیده شده است. در اینجا تاریخچه یک طوفان الکتریکی، نورهای شهری که روی زمین می‌درخشند و رد ستاره‌ای را مشاهده می‌کنید. رد ستارگان خطوط مستقیمی را در جهت رو به جلو مداری تشکیل می‌دهند، اما کمان‌های دایره‌ای به سمت چپ و راست مدار ایستگاه فضایی بین‌المللی را تشکیل می‌دهند. خطوط جلویی به دلیل طلوع زودرس خورشید زرد رنگ است. بالاتر از آن منطقه f اتمسفر است که در اثر تابش خورشید بر روی اکسیژن باقیمانده اتمسفر به رنگ قرمز می‌درخشد.