معماران وها و طراحی هتل باغ متفاوت با ستون های سبز در خیابان اوچارد سنگاپور!

معماران سنگاپوری وُها در جدیدترین پروژه‌ی خود از یک هتل باغ متفاوت با تراس‌ باغ‌هایی دربرگرفته شده توسط ستون‌های سبز در خیابان اورچارد سنگاپور  رونمایی کرده است.

معماران وها و طراحی هتل باغ متفاوت با ستون های سبز در خیابان اوچارد سنگاپور!

این هتل که پان پاسیفیک اُرچارد نام دارد، توسط معماران وُها به عنوان هتل باغی متمایز و نمادی از سبزی با هدف احترام به طبیعت و ارائه مناظر سرسبز در تمام طبقات خود معرفی شده است!

هر تراس این هتل، دارای موضوع متفاوتی است: ساحل، باغ و ابر. هانگ وی، مدیرعامل معماران سنگاپوری وُها درباره این پروژه می‌گوید:

"به جای طراحی یک برج   یکپارچه، ما به طراحی سه گونه هتل در مقیاس بوتیک پرداخته‌ایم که در یک ساختمان گردهم جمع شده‌اند و با تراس‌های آسمانی از یکدیگر متمایز می‌شوند..."

وی همچنین چرایی طراحی ستون‌های سبز در طبقات این هتل را افزودن طبیعت و تنوع زیستی به شهر بیان می‌کند! و می‌افزاید:

"این ساختمان همراه با محوطه‌سازی بر روی تراس‌ها، ۲۰۰ درصد از مساحت سایت خود را با فضای سبز جایگزین می‌کند..."

مدیرعامل این استودیو معماری سنگاپوری درباره چرایی بهره‌گیری از سقف‌های آینه‌ای در بالای تراس‌ها نیز می‌گوید این ایده، منعکس کننده‌ی فضاهای سبز داخل به فضای بیرونی است تا از خیابان نیز قابل مشاهده باشند! او می‌افزاید:

"سقف‌های انعکاسی مانند آینه‌های حرارتی عمل می‌کنند و با دو برابر کردن سطح باغ‌ها و آب در استخرها، در نقش خنک کننده‌ی تابشی عمل می‌کنند."

اولین تراس آسمان این ساختمان در طبقه پنجم واقع شده است. این بخش که تراس ساحلی نام دارد، دارای یک تالاب و ساحل شنی است. بالاتر از تراس ساحلی، گاردن تراس در طبقه یازدهم واقع است که دارای یک فضای استراحت و... است.

بالاترین تراس یعنی تراس واقع در طبقه هجدهم، تراس ابری نام دارد که به عنوان فضایی برای برگزاری رویدادها استفاده می‌شود. اطراف این فضا را یک سالن رقص با ظرفیت ۴۰۰ صندلی احاطه کرده است و توسط یک سایبان با پانل‌های فتوولتائیک محافظت می‌شود.

جالب است بدانید در طراحی این هتل نیز دقت فوق‌العاده‌ای لحاظ شده است! برای مثال، اتاق‌های مشرف به گاردن تراس دارای سطوح مرمری و رنگ‌های سبز می‌باشند، در حالی که اتاق‌های تراس ابری دارای پالت‌های رنگی نقره‌ای-سفید هستند.