زیباترین شهرهای هنری اروپا

بهترین شهرهای دوستدار هنر اروپا شامل مادرید اسپانیا، مونیخ آلمان، کاردیف ولز و گلاسکوی اسکاتلند می‌شود

زیباترین شهرهای هنری اروپا

بعضی از شهرهای جهان، موزه‌ها و گالری‌های هنری و خیابان‌های سنگفرش‌شده زیبایی را در خود جای می‌دهند که نظیر آنها در هیچ کجای دنیا یافت نمی‌شود. این شهرها ترکیبی جذاب از شاهکارهای تاریخی، برترین آثار معماری و خلاقیت‌های هنری معاصر را به تصویر می‌کشند و بازدیدکنندگان را در فرهنگ و هنر شگفت‌انگیز خود غرق می‌کنند. در ادامه به معرفی بهترین شهرهای دوستدار هنر در قاره اروپا می‌پردازیم:

مادرید، اسپانیا

مادرید، مقصدی رویایی برای علاقه‌مندان به هنر محسوب می‌شود که به دنبال یک تجربه فرهنگی پرجنب‌وجوش و همه‌جانبه هستند. این شهر خانه موزه مشهور پرادو است که مجموعه‌ای باشکوه از شاهکارهای هنرمندان افسانه‌ای را در خود جای داده است. بازدیدکنندگان می‌توانند وارد تالارهای باشکوه موزه رینا سوفیا شوند و از آثار نمادین پیکاسو و دیگر هنرمندان دیدن کنند.

در محله «مالاسانا» دیوارها به زیبایی زینت داده شده‌اند و استعداد هنری معاصر شهر به نمایش گذاشته شده است، همچنین کاخ سلطنتی مادرید، جایی است که آثار هنری مجلل و مصنوعات تاریخی اسپانیا را در خود جای داده است و فرهنگ سنتی اسپانیا را به تصویر می‌کشد. علاوه بر این یکی از قلعه‌های بی نظیر اسپانیا در فاصله کوتاهی از مرکز شلوغ مادرید قرار دارد و این شهر از موزه‌های درجه یک تا مناطق هنری شلوغ، الهام‌بخش بی‌پایانی برای هنردوستان و خلاقان هنر به‌شمار می‌رود.

مونیخ، آلمان

مونیخ دارای چندین موزه مشهور در سطح جهانی است که هر یک مجموعه‌ای از هنرهای تاریخی و معاصر را به نمایش می‌گذارند. بازدیدکنندگان می‌توانند از معماری گوتیک کلیسای جامع (Frauenkirche) و صحنه‌های هنری خلاقانه خیابان‌های این شهر دیدن کنند. موزه BMW Welt، محل ادغام طراحی، فناوری‌های پیشرفته و هنر است.

این موزه، نسل جدید ساختمان‌های قرن ۲۱ را به تصویر می‌کشد. نمای شیشه‌ای موزه BMW Welt ، باعث می‌شود نور به داخل ساختمان راه پیدا کند و محیط داخل و خارج آن با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. مونیخ با تاریخ غنی، جشنواره‌های هنری و معماری خیره‌کننده خود، الهام‌بخش علاقه‌مندان به هنر از سراسر شهرهای دنیا است.

کاردیف، ولز

کاردیف، ممکن است یک شهر کوچک به نظر برسد، اما از نظر خلاقیت‌های هنری، جایگاه بزرگی دارد و مقصدی ایدئال برای علاقه‌مندان به هنر محسوب می‌شود که به دنبال تجربه‌ای غیرعادی هستند. این شهر دارای چندین موزه در سطح جهانی از جمله موزه ملی کاردیف است که هنر و گنجینه‌های تاریخی ولز را به نمایش می‌گذارد.

کاردیف به دلیل داشتن جاذبه‌های طبیعی و قلعه‌های باستانی، مورد توجه گردشگران بسیاری قرار گرفته است و مقصدی ایدئال، برای سفرهای هیجان‌انگیز به‌شمار می‌رود. محله Chapter Arts ، میزبان گالری‌ها، تئاترها و نمایش‌های سینمایی است. خیابان کاردیف با نقاشی‌های دیواری رنگارنگ و اینستالیشن‌های زیبایی مزین شده است، همچنین علاقه‌مندان به دنیای هنر می‌توانند به جست‌وجو در دهکده عجیب و غریب Portmeirion بپردازند. در این روستا، مجموعه‌ای شگفت‌انگیز از ساختمان‌های رنگارنگ به چشم می‌خورد و بسیاری از آپارتمان‌ها، کلبه‌های کوچک و رستوران‌ها برای مسافران در دسترس است.

گلاسکو، اسکاتلند

این شهر با نمایش‌های هنری پر جنب و جوش، گالری‌ها، موزه‌ها و رویدادهای هنری، افراد زیادی را از سراسر جهان به سوی خود جذب می‌کند. گالری و موزه "کلوینگرو" (Kelvingrove)، مجموعه‌ای متنوع از آثار هنری را در خود جای می‌دهد. همچنین افراد می‌توانند از گالری هنر مدرن که شاهکارهای دنیای معاصر را به نمایش می‌گذارد، دیدن کنند.

خیابان‌های گلاسکو با نقاشی‌های دیواری زیبا که روح شهر را به تصویر می‌کشد، آراسته شده‌اند. رویدادهای فرهنگی این شهر، مانند جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی نیز هنر معاصر پیشرفته را به نمایش می‌گذارد و مورد توجه دوستداران هنر است.

هلسینکی، فنلاند

موزه هنر آتنیوم (Ateneum Art Museum)، مجموعه گسترده‌ای از نقاشی‌ها و مجسمه‌های فنلاندی را در خود جای داده است. معماری منحصربه‌فرد هلسینکی در مکان‌هایی مانند موزه هنر معاصر آموس رکس نمایان است. این موزه هنری که از لحاظ طراحی، خارق‌العاده است در زیر زمین قرار دارد و از گنبدهایی با سقف‌های شیشه‌ای تشکیل شده است. هلسینکی با صحنه‌های هنری نوآورانه، معماری و فرهنگی متمایز خود، مکانی مناسب برای گردشگران و هنردوستان محسوب می‌شود.