بادی ؛ بهترین ایده برای خانه موقت

بادی طرحی مفهومی است که با الهام از طراحی محبوب مبلمان دارای بسته بندی تخت شکل گرفته است. این خانه همانند یک آکاردئون باز می شود.

بادی ؛ بهترین ایده برای خانه موقت

در شرایطی که اقامت دائم در یک خانه همواره برای بیشتر مردم ایده آل است، اما مواقعی وجود دارد که چنین امکانی وجود ندارد. این شرایط می تواند در مواقع بلایای طبیعی مانند سیل یا زمین لرزه، استقرار نظامی در نقاط دور افتاده یا حتی حضور در یک مکان گردشگری یا زیارتی رخ دهد.

از سوی دیگر، اقامتگاهی موقت احساسی شبیه به حضور در خانه ایجاد نمی کند، به ویژه که اغلب با طرح های کیفیت پایین ساخته می شوند تا مقرون به صرفه بوده و در صورت عدم نیاز به آسانی تخریب شوند.

یک راه حل بهتر و بادوام تر خانه قابل حملی است که در صورت نیاز می توان آن را گسترش داد، به راحتی قابل نگهداری باشد، و قابلیت استفاده دوباره داشته باشد. طرحی مفهومی خانه ای موقت به نام بادی (Baadi) می تواند این ویژگی ها را ارائه کند. طرح این خانه با الهام از مبلمان دارای بسته بندی تخت شکل گرفته است.

بادی؛ خانه ای با قابلیت جابجایی آسان

همواره نیاز به مسکن قابل حمل با قابلیت مونتاژ آسان، حتی در شرایط غیر اضطراری و بلایای طبیعی، وجود داشته است. اینکه بتوان به شیوه ای سریع و کارآمد سقفی را بالای سر افراد نیازمند قرار داد، هرگز از بین نمی رود و تلاش های تقریبا بی پایان برای عملی و مقرون به صرفه کردن آن وجود دارد. خانه پیش ساخته یکی از این راه حل های ممکن است، اما همچنان برای مونتاژ خانه به زمان و تلاش زیادی نیاز است. همچنین، این نوع خانه ها پس از ساخته شدن به راحتی قابل جابجایی نیستند، از این رو، به عنوان اقامتگاه هایی غیر دائمی چندان ایده آل محسوب نمی شوند.

بادی طرحی مفهومی است که با الهام از طراحی محبوب مبلمان دارای بسته بندی تخت شکل گرفته است. آنچه برای سر هم کردن این خانه موقتی نیاز دارید این است که یک سمت آن را گرفته و بکشید تا باقی دیوارها گسترش یافته و مانند آکاردئون باز شوند. این مکانیزم به خانه اجازه می دهد تا برای دو تا چهار نفر به اندازه کافی بزرگ باشد، و در صورت نیاز نیز به راحتی قابلیت جابجایی دارد.

بادی؛ خانه موقت انعطاف پذیر

این طراحی همچنین امکان استقرار سریع چندین خانه را با تیمی متشکل از تنها چند نفر فراهم می کند که در مواقع اضطراری و نیاز به خانه های موقت یک عنصر کلیدی محسوب می شود.

بادی به گونه ای طراحی شده است که ماژولار و انعطاف پذیر باشد. تعداد پنل های که می توان برای افزایش اندازه بدنه و همچنین رنگ های مختلف پنل ها استفاده کرد قابل تغییر هستند. مورد دوم در زمانی که خانه ها باید حتی از فاصله دور به خوبی قابل دیدن باشند، مانند شناسایی و مکان یابی پس از بلایای طبیعی، می تواند به واقع حیاتی باشد.

طرح مفهومی بادی فضای زیادی برای استفاده از مواد مختلف باقی نمی گذارد، اما تصور این که چگونه طراحی آن می تواند برای پشتیبانی از تنوع بیشتر گسترش یابد تا جایی که الزامات دوام و انعطاف پذیری را برآورده کند، چندان دشوار نیست. از این گذشته، چنین طراحی تاکید بیشتری بر قابلیت حمل و انعطاف پذیری دارد، در شرایطی که همچنان محافظت و راحتی لازم را در زمانی که وجود خانه های معمولی تقریبا غیرممکن است، فراهم می کند.