این پروژه های عمرانی تهران در حال تکمیل شدن است

شهرداری تهران که میراث‌دار ۲۰هزار میلیارد تومان از پروژه‌های نیمه‌تمام دوره قبل است، حالا در آستانه اتمام ۵۰ درصد از این پروژهاست تا شهروندان بتوانند از آنها بهره ببرند.

این پروژه های عمرانی تهران در حال تکمیل شدن است

علیرضا زاکانی، شهردار تهران با حضور در محل اجرای پروژه بزرگراه شهید شوشتری، ضمن ارائه گزارش و تشریح آخرین وضعیت پروژه‌های مهم و ابرپروژه‌های اجرا شده یا در دست اقدام، پاسخگوی سؤالات خبرنگاران بود.

خبرهای خوش شهردار تهران

*حوزه فنی و عمرانی مسئولیت‌های مشخصی دارد که طراحی و توسعه ابنیه و زیرساخت‌های شهری تا نگه‌داشت تا مقاوم‌سازی‌ شهر را شامل می‌شود.

*تکمیل کندروهای بزرگراه آزادگان براساس برنامه‌ریزی‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

*ساخت ۲دسته پارکینگ را دنبال می‌کنیم؛ پارکینگ‌هایی با ابنیه ثابت و پارکینگ‌های مکانیزه. چند هفته پیش برای بیمارستان‌های شریعتی و امام خمینی(ره) ساخت پارکینگ را آغاز کردیم. درواقع بیش از هزار میلیارد تومان تفاهمی است که بین معاونت فنی و عمرانی و سازمان ترافیک انجام شده تا در این حوزه رونق را شاهد باشیم.

*بیمارستان شهدای تجریش بیمارستان بزرگی است که ۳مشکل درخصوص آن داشتیم؛ علاوه بر عدم‌دریافت پروانه، حق و حقوق شهر پرداخت نشده که تفاهم کردیم این حق و حقوق پرداخت شود. تنها این پروژه هم نیست که حقوق آن پرداخت نشده و پروژه‌های دیگری را نیز در سطح شهر داریم. قرار شده در قسمت شمال بیمارستان، پارکینگ ساخته شود که در دسترس‌تر است؛ ساختمان‌های قدیمی این محوطه نیز به‌عنوان ساختمان‌های بیمارستان مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

*تعداد پروژه‌های کوچک‌مقیاس۲۰۸۰ پروژه است که ۱۴۶۰ مورد آن توسط مردم انتخاب شده و هزینه آنها ۴هزار میلیارد تومان است. سال گذشته ۱۴۶ مورد آن را تحویل دادیم و الباقی در دست اقدام است که ۳۴۷ مورد آن امسال تحویل می‌شود.