هتل گردان در خلیج فارس !

شرکت معماری هایری اتک ترکیه (Hayri Atak) یک هتل شناور و گردان برای قطر در خلیج فارس احداث می‌کند.

هتل گردان در خلیج فارس !

این پروژه شامل یک حجم دایره ای است که برای چرخش آهسته در طی یک روز طراحی شده است. این هتل دارای بیش از 150 اتاق مهمان با فضای سبز و آبشارهای داخلی است. علاوه بر فرم منحصربه‌فرد و آینده نگرانه این هتل، مهمانان به طیف گسترده ای از امکانات رفاهی مانند چشمه آب‌گرم ، سالن بدن‌سازی ، مینی‌گلف و استخرها دسترسی خواهند داشت.

شرکت هایری اتک گفته است: اکنون تیم ما در حال کار بر روی عناصر طراحی فنی است تا بهترین شیوه‌های پایداری را  برای ساخت هتل معرفی کند. این پروژه شعار «حداقل اتلاف انرژی و اتلاف صفر» را به عنوان یک اصل در نظر گرفته است. به دلیل ویژگی متحرک بودن هتل و چرخش در اطراف موقعیت خود با توجه به جریان آب ، انرژی الکتریکی تولید می‌کند و مهمانان را با تجربیات و چشم‌اندازهای متفاوتی روبرو خواهد کرد.

این هتل از رویکردهای معماری نوین، معماری سبز بهره می‌برد. این ساختمان سبز شامل گرداب در مرکز سقف است که برای جمع آوری آب باران طراحی شده است که برای سیستم آبیاری استفاده خواهد شد. انرژی ممکن است از طریق صفحات خورشیدی، توربین‌های بادی و سیستم انرژی جزر و مدی تولید شود که همزمان با چرخش هتل در آب کار می‌کند.

 علاوه بر همه این اهداف، طراحان همچنین معتقدند که هتل برای تصفیه و استفاده از آب دریا برای عملیات خود استفاده خواهد کرد و هیچ زباله ای که توسط هتل تولید شود نباید بر محیط تأثیر بگذارد.