سرمایه‌گذاری اسپانیا بر مسکن‌های اجتماعی

آلیکانته اسپانیا پس از موفقیت در پروژه‌های سبزسازی خیابان‌های شهر و توسعه مناطق پیاده‌روی، با پروژه مسکن‌های دوستدار محیط زیست جدید روی آینده‌ای سبزتر سرمایه‌گذاری کرد.

سرمایه‌گذاری اسپانیا بر مسکن‌های اجتماعی

آلیکانته از تصویب یک پروژه مسکن عمومی جدید به ارزش تقریبی ۳.۴ میلیون یورو خبر داد و اعلام کرد که قصد دارد آن را به مناقصه عمومی بگذارد. مقامات شهر خاطرنشان کردند که ۳۲ خانه جدید در خیابان اصلی شهر ساخته خواهد شد و پروژه باید در حدود دو سال تکمیل شود.

شورای شهر آلیکانته ضمن تأکید بر اهمیت گسترش برنامه مسکن اجتماعی شهر اعلام کرد که این پروژه دسترسی به مسکن را برای افرادی که بیشتر به آن نیاز دارند تضمین می‌کند.

ساختمان‌های جدید دارای رتبه انرژی A و پنل‌های خورشیدی سقفی خواهند بود که موجب کارآمدتر شدن انرژی و کاهش ردپای کربن در آن می‌شود. این بناها همچنین دارای پارکینگ زیرزمینی و انباری خواهند بود و محوطه‌ای در طبقه همکف آن‌ها برای پارک دوچرخه‌ها در نظر گرفته شده است. ۶ آپارتمان به‌صورت متناسب با نیازهای ویلچرنشینان ساخته می‌شود و بخشی از پشت‌بام به‌عنوان محل ملاقات در فضای باز عمل خواهد کرد. شهرداری همچنین به‌عنوان بخشی از این پروژه، فضاهای اجتماعی در فضای باز از جمله پارک‌ها و باغ‌هایی را نیز در این منطقه توسعه خواهد داد که کیفیت زندگی در محله را بهبود می‌بخشد.

مقامات شهری آلیکانته اعلام کردند که در حال حاضر تمرکز شهرداری و شورای شهر آلیکانته بر گسترش موجودی مسکن قرار دارد و اجرای پروژه‌های مسکن در زمین‌های شهرداری ادامه خواهد داشت.

سرمایه‌گذاری روی آینده سبز آلیکانته

مقامات همچنین تأکید کردند که آینده آلیکانته سبز است. خیابان‌های سراسر شهر هم‌اکنون به مناطقی پایدار و سبز با کاهش ترافیک و مناسب برای تردد عابران پیاده تبدیل شده و شورای شهر به مسیرهای عابر پیاده کارآمد از نظر زیست‌محیطی، گسترش پیاده‌روها، بهبود دسترسی و کاهش انتشار کربن‌دی‌اکسید به بیش از ۹۶.۳ تن در سال دست پیدا کرده است.

پروژه آزمایشی شورای شهر در یک محله پرتردد شهر و با تعریض پیاده‌روها، ایجاد فضاهای سبز بیشتر و بازسازی ۱۰ هزار و ۶۰۰ متر مربع از محوطه اجرا شده است. این تغییرات از دستورالعمل‌های اروپایی برای مبارزه با تغییرات آب‌وهوایی پیروی کرده و نه‌تنها برای کاهش انتشار دی‌اکسیدکربن، بلکه برای ایجاد مناطق سایه‌دار برای تابستان آینده و کاهش دما به درختکاری در سطح شهر پرداخته است. استفاده از روسازی‌های فتوکالیپتیک خود تمیز شونده که بایوساید است و به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای کمک می‌کند، همچنین روسازی‌های جاذب صدا در جاده‌ها که صدای تولید شده توسط وسایل‌نقلیه را کاهش می‌دهد نیز بخشی از این پروژه محسوب می‌شود.

ترکیب درختان و پوشش گیاهی با مبلمان جدید خیابانی در آلیکانته فضاهای دلپذیری را برای عابران پیاده ایجاد کرده است که به روابط همسایگی و احیای منطقه کمک می‌کند. هزینه این پروژه بیش از یک میلیون یورو بود که ۵۰ درصد آن توسط صندوق توسعه منطقه‌ای اروپایی تأمین شده است.

به‌واسطه این پروژه شهر نه‌تنها سبزتر شده، بلکه امکان استفاده نوآورانه از ساختمان‌های دوستدار محیط زیست را نیز فراهم کرده است که سرمایه‌گذاری روی پروژه مسکن دوستدار محیط زیست جدید شاهدی بر این ادعا است.