بنگاه‌های معاملات املاک قرار داد خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن را تنظیم نکنند

رئیس اداره برنامه‌ریزی مسکن و بازآفرینی راه‌وشهرسازی زنجان، از ممنوعیت و غیرقانونی بودن خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و بر لزوم اجتناب بنگاه‌های معاملات املاک از تنظیم قرار داد خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن تاکید کرد.

بنگاه‌های معاملات املاک قرار داد خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن را تنظیم نکنند

بهزاد کردلو  با اشاره به موضوع ممنوعیت خرید و فروش امتیاز مسکن ملی، گفت: یکی از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی تامین مسکن در قالب نهضت ملی مسکن برای افراد واجد شرایط، طبق دستورالعمل‌های مربوطه است اما متاسفانه بعضی از سوداگران تحت عنوان خرید، اقدام به اخلال در شبکه توزیع می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه به اتحادیه‌های املاک، در سراسر کشور اعلام شده که حق تنظیم قرار داد خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن در این حوزه را ندارند، اظهار کرد: ادارات ثبت اسناد و املاک کشور هم به دفاتر ثبت اسناد اعلام کرده که حق تنظیم سند در این خصوص را ندارند.

رئیس اداره برنامه‌ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی زنجان، افزود: مطابق «ماده ۱۳» قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها هم، به این موضوع تاکید شده که بنگاه‌های املاک حق تنظیم قرارداد برای امتیاز مساکن حمایتی را ندارند.

کردلو تاکید کرد: از ابتدای طرح نهضت ملی مسکن به سازمان‌های مربوطه ازجمله اتحادیه مشاورین املاک، اتاق اصناف، اداره صمت، اداره ثبت اسناد و املاک، معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و دادستانی در استان نیز این موضوع ابلاغ شده که ممنوعیت خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن اطلاع رسانی شود.

وی گفت: از زمان ثبت نام نیز در فرم‌های ثبت نام به متقاضیان اطلاع رسانی لازم صورت گرفته که خرید و فروش مسکن ملی ممنوع بوده و غیر قانونی است.

رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان تصریح کرد: همچنین از طریق اتاق اصناف به اتحادیه مشاورین املاک ابلاغ شده که بنگاه‌های معاملات املاک، قرارداد خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن را تنظیم نکنند و این امر غیرقانونی است.