استفاده از «کت بارانی» برای حفاظت از ساختمان‌ها در تورنتو

تورنتوی کانادا با هدف محافظت در برابر باد و باران و در عین حال کاهش تقاضای انرژی در ساختمان‌ها، یک «کت بارانی» را آزمایش می‌کند که یک نمونه اولیه سازه کششی برای مقابله با وضعیت شدید آب‌وهوایی است.

استفاده از «کت بارانی» برای حفاظت از ساختمان‌ها در تورنتو

تورنتو از آزمایش یک «کت بارانی» به‌عنوان پوششی محافظ برای ساختمان‌های شهر خبر داد که از آن‌ها در برابر باد و باران محافظت و در عین حال تقاضای انرژی در ساختمان‌ها را کم می‌کند. این ساختار بارانی به‌عنوان بخشی از پروژه شهر هوشمند از یک غشای پلاستیکی نازک ساخته شده است.

یک کت بارانی بر تن سازه‌های شهری تورنتو

کت بارانی تورنتو از نقشه‌برداری‌های تعاملی و طرح‌ریزی‌های اولیه توسعه شهری تا سنگ‌فرش‌های هوشمند خیابانی شش‌ضلعی، برای کار با طیف وسیعی از سیستم‌ها طراحی شده است. این سازه ساختارهای قله‌مانند را به خود می‌گیرد و به‌طور بالقوه می‌تواند مدت زمانی را که افراد می‌توانند به‌راحتی در خارج از خانه سپری کنند، دو برابر کند. برای این پروژه مجموعه‌ای از مفاهیم معماری ارائه شده است که مهندسان آب‌وهوایی شبیه‌سازی‌های کامپیوتری آن‌ها را انجام دادند و برای توسعه بیشتر طراحی‌ها به مدل‌سازی شرایط آب‌وهوایی تورنتو پرداختند. طراحی سازه برعهده یک شرکت ایتالیایی قرار دارد.

طرح‌های بیشتر تورنتو برای فضاهای عمومی

کت بارانی تنها یکی از مجموعه نوآوری‌های طراحی است که تورنتو برای بهبود پیاده‌روها و سایر فضاهای عمومی با هدف جذب مردم به فضای باز در تمام طول سال مورد بررسی و آزمایش قرار داده است و تورنتو در کنار آن در حال آزمایش سیستم سنگ‌فرش بتنی خود است که از سیستم‌های تخته فیبر مدولار ساخته شده است. ایده این است که سیستم بتنی می‌تواند آب طوفان را جذب و پیاده‌روها را برای حذف یخ یا برف گرم کند.

این سیستم به‌واسطه شکل شش‌ضلعی مدولار به‌راحتی قابل تعویض است و در ساخت آن از چراغ‌های LED استفاده شده تا جریان ترافیک یا سیگنال تغییرات در استفاده از خیابان را به اشتراک بگذارد. تورنتو همچنین در حال توسعه پروژه کی‌ساید به‌عنوان یک محله جدید شهر هوشمند در شرق مرکز شهر تورنتو است.