معماری 8 HOUSE/BIG از گروه بیگ

معماری 8 HOUSE/BIG از گروه بیگ

معمار: گروه جارک اینگالس
موقعیت بنا:کوپنهاگ-دانمارک
کارفرما: فردریکسون
منطقه پروژه : 61 هزار متر مربع
سال احداث: 2010

معماری 8 خانه به صورت یک مجموعه قایقی شکل 61000 متر مربع را پوشش داده و سه نوع متفاوت از ساختمان های مسکونی،خرده فروشی و دفاتر میباشد. این مرکز توسط خیابان فردریکس لند و پر هاپنر در سال 2006 سفارش داده شد.
سایت 8 خانه در لبه خارجی شهر در جنوبی ترین پایگاه ارستاد (orestad) واقع شده است.این مکان نه به عنوان یک بلوک سنتی بلکه به عنوان یک یک محله شهری پر جنب و جوش، و با توجه به لایه های افقی،از گونه شناسی های متصل به هم تا تفرج گاه مستمر و مسیر دوچرخه سواری که تا 10 طبقه میباشد را به یک محله شهری که دارای یک زندگی حومه آورد،دارای کیس و کار وهمکاری میباشد.

8 خانه (8 House) توسط دو حیاط داخلی را توسط عبور یک خانه با 500 متر مربع که دارای امکانات در دسترس برای ساکنین میباشد را از هم جدا ساخته است.در خیلی از نقاط مشابه، ساختمان با 9 متر گستردگی این اجازه را میدهد تا مردم به راحتی از منطقه پارک تا لبه شرقی کانال آب رفت و آمد کنند.تقسیم بندی متفاوت توابع ساختمان برای هر دو نوع مسکونی و تجاری که توسط بلوک ها جدا شده، توابع مختلف را به صورت افقی گسترش داده است.

آپارتمان ها در بالاترین نقطه واقع شده اند در حالی که قسمت های تجاری در مرکز ساختمان واقع شده اند.به نوان منبع لایه های مختلف افقی از مواد باکیفیتی به دست آمده اند و ارزش مالی را در نما بالا برده اند.نور خورشید و هوای تازه در حالی است که دفتر کار با زندگی در کوچه و خیابان با هم ادغام شده است.باید تأکید کرد که شکل 8 خانه (8 House) به معنای واقعی کلمه برافراشته شده است،این در حالی است که در شمالی ترین نقطه در گوشه به سمت جنوبی ترین نقطه فشرده شده است.این در حالی است که نور و هوا از جنوبی ترین قسمت حیاط به داخل وارد میشود.

به طور مداوم مسیرهای عمومی از خیابان تا پنت هاوس،و مسیر دوچرخه سواری تا کف زمین امتداد داده شده است.دو بام سبز شیبدار بالغ بر 1700 متر مربع یه صورت استراتژیک برای کاهش گرمای شهری در جزیره و همچنین همپوشانی آن به مزارع مجاور در سمت جنوب،هویت بصری به پروژه بخشیده است.8 خانه (8 House) یک محل سه بعدی واقعی به جای یک شیء ساده معماری است.