41 متر خانه در توکیو، نظرتان درباره این رویکرد ژاپنی چیست؟!

به منظور حفظ حریم خصوصی، این خانه هیچ پنجره ای رو به خیابان ندارد. در عوض پنجره های بزرگ در طبقه بالا رو به قسمت تراس قرار دارند.

41 متر خانه در توکیو، نظرتان درباره این رویکرد ژاپنی چیست؟!

خانه ای جمع و جور در شهر توکیو، ژاپن یک ویژگی جالب توجه دارد و آن تراس بزرگ فضای بازش است. این خانه توسط معمار ژاپنی تاکورو یاماموتو طراحی شده است و یک پاسیو بزرگ فضای باز را در اختیار ساکنان خود قرار می دهد.

خانه ای کوچک با تراسی بزرگ

این خانه که در حومه پر جمعیت توکیو قرار دارد، به نام "خانه کوچک با تراسی بزرگ" شناخته می شود و طی همکاری نزدیک با مالک ساخته شده است.

به منظور حفظ حریم خصوصی، این خانه هیچ پنجره ای رو به خیابان ندارد. در عوض پنجره های بزرگ در طبقه بالا رو به قسمت تراس قرار دارند. بر همین اساس نه تنها حریم خصوصی ساکنان در داخل خانه حفظ می شود، بلکه امکان انجام فعالیت های مختلف در فضای باز نیز فراهم می شود.

این ملک شامل سه طبقه اصلی است. در سطح همکف، سقف یک گاراژ سرپوشیده توسط کف تراس شکل می گیرد و اتاق خواب دوم و حمام نیز در این طبقه قرار دارند. راه پله به سمت بالا به فضاهای نشیمن و آشپزخانه منتهی می شود که به سمت پاسیو فضای باز قرار دارند. این جایی است که ساکنان خانه می توانند زمانی را در فضای باز سپری کنند، یوگا انجام دهند و از گیاهان خود مراقبت کنند. پنجره های بزرگ امکان ورود نور طبیعی فراوان را فراهم می کنند.

اتاق خواب اصلی با یک فضای مطالعه کوچک در بالاترین طبقه قرار دارد که از پنجره های جمع شونده بزرگ برخوردار است. برای به حداکثر رساندن نور روز و چشم انداز، تراس تا حد امکان گسترده شده است که کاهش مساحت طبقات را به همراه داشته است. از این رو، فضاهای ذخیره سازی بین طبقات اول و دوم در نظر گرفته شده اند.

اطلاعات پروژه:

مکان: ادوگاوا وارد، توکیو، ژاپن

کاربری: مسکونی

مساحت سایت: 70.13 متر مربع

مساحت ساختمان: 41.91 متر مربع

مساحت کلی طبقات: 74.63 متر مربع

معمار: تاکورو یاماموتو