کرونا جان ۵۴ نفر دیگر را گرفت

۴۵۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری هستند

کرونا جان ۵۴ نفر دیگر را گرفت

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در طول شبانه‌روز گذشته ۵۴ بیمار کرونایی در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری، به ۱۴۱ هزار و ۸۹۱ نفر رسید.

 از روز گذشته تا امروز ۷ مردادماه و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷۸۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۲۶۳ نفر از آنها بستری شدند.

بر این اساس مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۳۷۶ هزار و ۷۹۴ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۴ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری، به ۱۴۱ هزار و ۸۹۱ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۷۸ هزار و ۱۰۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

۱۱۶۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۵۳ میلیون و ۱۵۶ هزار و ۶۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۵۷ شهرستان در وضعیت قرمز، ۸۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۹۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۰۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر اساس گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، تا کنون ۶۴ میلیون و ۷۸۱ هزار و ۳۵۶ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۱۵۴ هزار و ۲۶۱ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۱۷۵ هزار و ۶۱۷ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند. بر این اساس مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۳۴ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۲۸ هزار و ۸۳ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

۴۵۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری هستند

طبق آخرین گزارش اعلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، هم اکنون ۴۵۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۴۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ویژه بستری هستند.

براساس این گزارش، از ابتدای شیوع این بیماری تا صبح جمعه ۷ مرداد، دو میلیون و ۱۸۵ هزار و ۹۹۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های فارس تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۴۰ هزار و ۵۰۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

همچنین از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۸۳ هزار و ۷۸۹ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۳ هزار و ۱۶۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۰۲ هزار و ۲۰۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۷ هزار و ۳۴۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

این گزارش حاکیست، با بستری ۸۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۵۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

همچنین متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۴۷ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۷ هزار و ۵۹۲ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

بنابراین گزارش، در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۱۸۱ هزار و ۹۴۰ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۵ هزار و ۳۵ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۲ هزار و ۸۵ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۵۶ هزار و ۵۳۰ دُز نوبت سوم و ۶۸ هزار و ۲۹۰ دُز یادآور واکسن بوده است.