ناسا راز اسپاگتی پیدا شده در مریخ را فاش کرد

این شیء مرموز چیست؟

ناسا راز اسپاگتی پیدا شده در مریخ را فاش کرد

ناسا نظریه خود را در خصوص یک شیء عجیب شبیه به اسپاگتی که در مریخ مشاهده شده است را اعلام کرد.

دانشمندان از این مواد به نظر رشته‌ای که ماه گذشته توسط مریخ‌نورد استقامت و البته هر کسی که امیدوار است که این شواهدی از وجود موجودات فضایی باشد، خود را برای ناامید شدن آماده کند!

همانطور که مشخص به نظر می‌رسد، این شیء صرفا توری است.

شاید خنده‌دار باشد، اما تیم سخت‌افزار ناسا مشکوک است که این موضوع از فرود مریخ‌نورد استقامت بر روی سیاره سرخ در فوریه گذشته باقی مانده باشد.

ناسا گفت: «به نظر می‌رسد که این تکه توری خاص دچار باز شدن یا خرد شدن قابل‌توجهی شده که نشان می‌دهد تحت تأثیر نیروهای قوی قرار گرفته است.»

کارشناسان معتقدند که به‌طور دقیق توری داکرون است که نوعی الیاف پلی‌استر محسوب می‌شود. این معمولا در پتوهای حرارتی یافت می‌شود تا از گرم شدن تجهیزات جلوگیری به‌عمل آید.

اشیاء ساخته دست بشر در سطح مریخ از دهه‌ها اکتشاف که به اولین فرود تصادفی در سال ۱۹۷۱ بر روی سیاره سرخ بازمی‌گردد، پراکنده شده‌اند. مریخ‌نورد استقامت تقریبا ۱۸ ماه است که سطح مریخ را جستجو می‌کند. در این مدت، این روبات بیش از ۱۱ کیلومتر را طی کرده و تقریبا ۳۰۰ هزار فریم عکس گرفته است.

این تنها باری نیست که روبات چیزی نامناسب در سیاره همسایه پیدا کرده است. مریخ‌نورد پیش‌تر پتوی حرارتی خود که در شکاف‌های یک صخره دایناسور شکل، فرو رفته بود مشاهده کرد!