کشتی تفریحی کارینا کیش با ۲۰۰ میلیارد سرمایه گذاری ساخته شد

کشتی تفریحی کارینا کیش با ۲۰۰ میلیارد سرمایه گذاری ساخته شد

سازمان منطقه آزاد کیش اعلام کرد: کشتی بزرگ تفریحی - مسافرتی کارینا به منظور بهبود توان ناوگان گردشگری این جزیره با ۲۰۰ میلیارد سرمایه گذاری با توان داخلی ساخته شد.

این کشتی در فضائی به وسعت ۱۵۰۰ متر مربع در ۴ طبقه به سفارش بخش خصوصی در مدت سه سال ساخته شده است.
این کشتی دارای سالنی با ظرفیت ۵۰۰ نفر جهت برگزاری انواع کنسرت، نمایش‌ها و جشنواره ها با دید عالی به واسطه اختلاف سطح ایجاد شده در کف سالن است که به روزترین و جدیدترین تجهیزات نور، صدا و تصویر مجهز شده است.
وجود تجهیزات پیشرفته صوتی و تصویری از جمله نمایشگر دات سه و بهترین و پیشرفته ‌ترین میکسرهای صوت و نور، ویدیو پروژکتورها، اینترنت و لپ‌تاپ، پخش‌کننده‌های صوت، میکروفون‌های باکیفیت از نوع بی‌سیم و سیم‌دار و نورپردازی ویژه، این سالن را به یک سالن کنسرت بی‌بدیل در نوع خود، بر روی کشتی تبدیل کرده است.
سالن vip ویژه برگزاری جشن های مختلف با ظرفیت ۵۰ نفر، فضای برگزاری گالری و نمایشگاههای مختلف، اتاق‌های vip هتلی مجلل با خدمات پنج ستاره، اتاق نگهداری کودک، نمازخانه خدمات درمانی و دارویی از دیگر امکانات این شناور است.
این کشتی از متریال ضد حریق ساخته شده و علاوه بر آن، جدیدترین سیستم اعلام حریق و اطفاء حریق با موتورخانه مجزا و سیستم تخلیه دود خودکار در این شناور اجرا و جهت تامین امنیت مسافرین، قایق‌های نجات، جلیقه‌های نجات و تجهیزات ضروری در کشتی مهیا شده است.
این نخستین سالن کنسرت در خاورمیانه بر روی کشتی است که از سیستم صوتی کاملا حرفه ای شامل میکسر و استیج باکس ۵۲ کانال لگند سه هزار بهره می برد و یکی از بهترین و پیشرفته ترین سیستم های صوتی حال حاضر دنیا است.
امکانات تصویری این سالن نیز شامل امکان تصویربرداری با سه دوربین و پروجکشن ها و امکان پخش تصویر است و طراحی فضای آن به صورت پیشرفته با ترکیبی از چوب و پارچه می باشد و تمامی سطوح آن با سیستم عایق صدا پوشیده شده است.
با رونمایی و افتتاح از کشتی بزرگ تفریحی – مسافرتی کارینا فرصت های جدید شغلی برای 40 نفر به صورت مستقیم و برای 150 نفر غیر مستقیم فراهم می شود.