تولید ۲۰ فیلم سینمایی فاخر در سال آینده

تولید ۲۰ فیلم سینمایی فاخر در سال آینده

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از هدفگذاری تولید حداقل ۲۰ فیلم در موضوعات فاخر انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و آثار ارزشی در سال آینده خبر داد و گفت: تلاش خواهیم کرد حداقل ۵ فیلم درباره دفاع مقدس باشد.

محمدمهدی اسماعیلی روز دوشنبه در وبینار جشنواره ملی ترجمان فتح با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ایران اسلامی، در ابتدای سخنان خود علت عدم حضور خود را ابتلا به بیماری کرونا اعلام کرد و افزود: در سفر به کشور امارات متاسفانه به بیماری کرونا مبتلا شده‌ام و هم اکنون در منزل در حال استراحت و درمان هستم.

وی با ذکر این نکته که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به دنبال حضور موثر در عرصه ترجمه آثار فاخر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به زبان‌های خارجی هستیم، ابراز امیدواری کرد تا برای موفقیت هرچه بیشتر بتوانیم در این امر کمک شایان داشته باشیم.

رئیس شورای هنر در ادامه سخنان خود درباره تلاش‌های این وزارت‌خانه در امر تولید فیلم‌های دفاع مقدسی نیز یادآور شد: یکی از کارهای مهم ما که در حوزه سینما و بنیاد فارابی در حال انجام است هدف‌گذاری تولید حداقل بیست فیلم در سال آینده است، البته مجموعه‌های ارزشی هم به این مجموعه ما پیوسته و دولت و شخصیت آقای رئیس جمهور نسبت به این موضوع توجه ویژه دارند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: در سال آینده تلاش داریم حداقل ۵ فیلم در خصوص حوزه دفاع مقدس همراه با تولیدی فاخر را داشته باشیم، در تفاهم‌نامه‌هایی که با کشورهای مختلف نیز داریم موضوع فیلم‌های سینمایی را دنبال می‌کنیم تا از طریق این تفاهم‌نامه‌ها بتوانیم فیلم‌هایی را با دوبله و زیرنویس مناسب در اختیار کشورهای دیگر قرار دهیم.

اسماعیلی گفت: بنا براین است که این مسیر را با قدرت ادامه دهیم و در تمام حوزه‌های فرهنگی و هنری از جمله سینما، تئاتر، کتاب و ... به دنبال ارائه خدمتی در جهت معرفی ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هستیم.