کسب درآمد از شغل‌های غیر معمول!

کسب درآمد از شغل‌های غیر معمول!

«این مطلب کاملا جدی است لطفا در هنگام خواندن آن نخندید.» ممکن است بسیاری از اوقات تصور کنید شغل شما عجیب‌ترین شغل دنیاست در حالی که این طور نیست. کافی است کمی به دور و برتان نگاه کنید تا آدم‌هایی را ببینید که کار‌هایی را که به نظر خنده دار می‌آید و البته شاید هم غیرقانونی، وسیله‌ای برای کسب درآمد کرده‌اند و خیلی جدی آن را دنبال می‌کنند.

شاید باورتان نشود، اما هستند افرادی که اگر یک روز کاری هم نداشته باشند در خانه نمی‌مانند و برای کسب درآمد هر چیزی می‌فروشند حتی زمان! به تازگی هم از شغلی به نام «بپا» در فضای مجازی نام برده می‌شود که گفته شده ماهی ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان هم درآمد دارد. یکی از همین «بپا»‌ها در گفت‌وگویی مدعی شده است که به عنوان بپای مردم از زن مشکوک به شوهر گرفته تا طلبکار چکی به او مراجعه می‌کنند و ماهانه حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان هم درآمد دارد. در ادامه، مشاغل عجیب و غریبی را که در پیرامون ما وجود دارند، اما شاید اسم آن‌ها را هم نشنیده باشید، معرفی می‌شود:

دادزن

این حرفه از حرفه‌های نسبتا شناخته شده و قدیمی در حوزه مشاغل عجیب و غریب است. حتما این آگهی را در کوچه و خیابان دیده اید که: «به یک دادزن نیازمندیم» دادزن‌ها معمولا در ورودی پاساژ‌ها یا مغازه‌ها مستقر می‌شوند و همان طور که از عنوان شان مشخص است، با داد زدن و بیان مشخصات کالا‌های درون مغازه، مشتری جذب می‌کنند. جمله «بشتابید، بشتابید...» یکی از مهم‌ترین کلماتی است که یک دادزن با آن کار خود را شروع می‌کند.

عروسک پوش

یکی از شغل‌هایی که در همه کشور‌های دنیا و حتی در شهر‌های مختلف کشورمان مورد توجه قرار گرفته استفاده از عروسک تن‌پوش است. افرادی هستند که این عروسک‌ها را می‌پوشند و در مقابل رستوران‌ها و فست‌فودی‌ها برای مشتریان ایجاد رغبت می‌کنند. معمولاً کودکان به این عروسک‌ها واکنش نشان می‌دهند و با آن‌ها بازی می‌کنند و البته بزرگ‌تر‌ها هم با آن‌ها عکس یادگاری می‌گیرند. شغلی که شاید در نگاه اول عجیب به نظر برسد، اما افراد زیادی از این راه نان می‌خورند.

آدم جمع کن

شغل واقعی عده‌ای تدارک دیدن و مهیا کردن افراد برای حضور در مراسم و همایش‌هاست. به نحوی که بنا به خواسته کارفرما او می‌تواند سالن یک همایش را در ظرفیتی بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر پر کند. شغل این فرد سامان دهی و مدیریت این افراد است و در زمان انتخابات کارش سکه است. او یکی از مهم‌ترین افراد برای گرم کردن میتینگ‌های سیاسی است.

قلیان موتوری

هستند افرادی که قلیان را آماده استعمال و برای فرد متقاضی ارسال می‌کنند؛ بنابراین اگر کسی هوس کند قلیان استعمال کند باید با این افراد تماس بگیرد. البته گاهی این افراد در کنار قلیان غذا‌های سنتی هم سرو می‌کنند.

گریه‌کن

برخی افراد سنتی علاقه‌مند هستند که در مراسم آن‌ها جمعیت قابل توجه و پرشوری حضور داشته باشند. برای پاسخ گویی به این نیاز موسسات خاصی وجود دارند. این موسسات توانایی این را دارند که مراسم عزا و تشییع را پر‌سوز و گداز برگزار کنند به نحوی که اطرافیان با خود بگویند فرد متوفی چقدر شناخته شده و محبوب بوده است. این دستمزد ساعتی محاسبه می‌شود و جالب این که این شغل جنبه جهانی هم دارد و گروه‌های مختلفی به ویژه در آفریقا به این شغل مشغول هستند!

فالتون

یکی از عجیب‌ترین مشاغل، شغل فالگیر تلفنی است. در این شغل فالگیر برای شخص تماس گیرنده فال می‌گیرد و در ازای فال مبلغی را به صورت اینترنتی دریافت می‌کند. این فالگیر‌ها از همه روش‌های تبلیغات اینترنتی استفاده می‌کنند و عمدتا وبلاگ و صفحه فیس‌بوک دارند.

نوبت‌گیر

نوبت‌گیر‌ها در کار خرید و فروش زمان هستند. آن‌ها از زمان و وقت استراحت خود می‌زنند. صبح علی‌الطلوع نوبت می‌گیرند و نوبت گرفته شده اول را به افرادی که مشغله دارند و نمی‌توانند ساعت‌ها در صف بایستند می‌فروشند. در واقع کار آن‌ها خرید و فروش زمان است. نوبت‌گیر‌ها در بانک‌ها حضور دارند و برای این که شما یک ساعت در صف نایستید نوبت خود را به شما می‌فروشند.

مغز خالی کن

مغز گاو و گوسفند برای خیلی‌ها یکی از لذیذترین غذا‌های جهان است. مغز خالی کنی شغلی رسمی و محترمانه است و فردی که چنین حرفه‌ای را انتخاب می‌کند باید هر روز در کشتارگاه‌ها حاضر شود، سر حیوان ذبح شده را روی میز قرار دهد یا به یک قلاب آویزان کند و سپس جمجمه را بشکافد و مغز آن را که غذایی بسیار لذیذ محسوب می‌شود، خارج کند.

میوه رنگ کن

حکایت همان حکایت گنجشک را رنگ کردن و جای قناری فروختن است. مسئولیت رنگ کار مرکبات این است که با کمک مواد شیمیایی مانند گاز اتیلن و بخار آب کافی به محصولات نارس چیده شده رنگ و ظاهری طبیعی ببخشد و کاری کند که این میوه‌ها کاملا رسیده به نظر برسند.

پلاک ماشین محو کن

یکی از شغل‌هایی که به دلیل محدودیت‌های ترافیکی در شهر‌های بزرگ ایجاد شده شغل محو کن پلاک است به نحوی که این افراد برای ثبت نشدن پلاک ماشین‌های متخلف توسط دوربین‌های طرح ترافیک، کار‌های زیادی انجام می‌دهند از جمله نشستن روی کاپوت و...