فرماندار شیراز: خانواده‌ها مراقب فرزندان خود باشند

فرماندار شیراز: خانواده‌ها مراقب فرزندان خود باشند
در سطح خیابان‌های کلانشهر شیراز اتفاق خاصی رخ نداده است

فرماندار شهرستان شیراز ضمن توصیه به خانواده‌ها که مراقب فرزندان خود باشند و از حضور در تجمعات غیرقانونی خودداری کنند، گفت: نیروی انتظامی در تامین امنیت شهروندان با قدرت در صحنه حضور دارد.

لطف الله شیبانی اظهار داشت: شب گذشته (30 شهریورماه) در سطح خیابان‌های کلانشهر شیراز اتفاق خاصی رخ نداده است و خوشبختانه هیچ فوتی از نیروهای نظامی و یا شهروندان نداشته‌ایم.

فرماندار شهرستان شیراز با اشاره به اینکه افرادی که در صحنه و تجمعات غیرقانونی هستند قطعا افراد عادی نیستند، بیان کرد: در تجمع دیشب شیراز تعدادی زخمی شدند، اما دچار جراحات حاد نیستند که آمار آن‌ها به صورت دقیق در دسترس نیست.

وی ادامه داد: قرار نیست با افراد دستگیر شده برخورد قهری امنیتی، انتظامی انجام شود چرا که تعدادی از آن‌ها فریب خوردند و همگی معاند و مخالف نظام نیستند و حتی المقدور باید روشنگری شوند.

شیبانی با تاکید بر اینکه تمام اعضای شورای تامین در آمادگی کامل به سر می‌برند و در صحنه هستند، اظهار کرد: در بحث فراخوان رسانه‌های معاند مبنی بر حضور در تجمعات، در حال حاضر شاهد محدودیت‌هایی در شبکه‌های اجتماعی و مجازی هستیم.

فرماندار شیراز بیان کرد: برای امنیت شهروندان مترو شیراز از ساعت 17 امروز تعطیل و به خانواده‌ها توصیه می‌شود که مراقب فرزندان خود باشند و از حضور در تجمعات غیرقانونی که توسط ضد انقلاب طراحی شده است خودداری کنند.

این مقام مسئول با تصریح بر اینکه افرادی که در صحنه هستند تعداد آن‌ها محدود است توسط نیرو‌های امنیتی و انتظامی شناسایی شده و با تماس تلفنی، پیامکی اطلاع داده می‌شود که در تجمعات شرکت نکنند، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در تامین امنیت شهروندان با قدرت در صحنه حضور دارد.

شیبانی در ادامه ضمن ابراز همدردی با خانواده مرحوم امینی، بیان کرد: این موضوع بهانه‌ای برای تجمعات و فراخوان‌ها شده است چرا که روند قانونی باید طی شود؛ اما اینکه خلاف و ضوابط قانونی، امنیت و آرامش شهروندان را بهم بریزیم نه عقلانی، شرعی، قانونی و عرفی است و این نوع رفتار‌ها قابل قبول نیست.

فرماندار شیراز گفت: با توجه به تدابیر انجام شده خسارت به تاسیسات شهری وارد نشده است؛ البته در حد خسارت‌ها تنها در حد شکستگی تابلو‌ها و شیشه بوده، اما خسارت هنگفتی را شاهد نبوده ایم.