سوتی باورنکردنی در تیم ملی کشتی نوجوانان ایران

سوتی باورنکردنی در تیم ملی کشتی نوجوانان ایران

اشتباه عجیب کادر فنی تیم ملی باعث شد محمدمهدی ممیوند در ۶۵ و رضا سلیمانیان در وزن ۸۰ کیلوگرم، به علت سر وزن نرسیدن از جدول رقابت‌ها کنار گذاشته شوند!

علی‌رغم اینکه اتحادیه جهانی کشتی از ماه‌ها قبل برنامه تمامی رویداد‌ها را بر روی سایت خود قرار می‌دهد و روز قبل از آغاز رقابت‌ها نیز جلسه فنی را برگزار می‌کند، با این وجود اشتباه فاحش کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان مانع حضور دو کشتی‌گیر در رقابت‌های قهرمانی آسیا شد.

کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان در رقابت‌های قهرمانی آسیا اشتباه مهلکی را مرتکب شد تا دو آزادکار ایران، پس از ماه‌ها تمرین و شوق حضور در این مسابقات، به راحتی از جدول رقابت‌ها کنار گذاشته شوند.

طبق برنامه قرار بود در جریان روز نخست مسابقات کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا، کشتی‌گیران اوزان ۶۵، ۷۱ و ۸۰ کیلوگرم پس از انجام مراسم وزن کشی به روی تشک بروند، اما اشتباه عجیب کادر فنی تیم ملی باعث شد محمدمهدی ممیوند در ۶۵ و رضا سلیمانیان در وزن ۸۰ کیلوگرم، به علت سر وزن نرسیدن از جدول رقابت‌ها کنار گذاشته شوند!

اما پیگیری‌ها حاکی است، کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان و در راس آن‌ها مجید ترکان که خود از قهرمانان بزرگ کشتی ایران و جهان محسوب می‌شود، به خیال اینکه برنامه رقابت‌های کشتی آزاد نیز مانند کشتی فرنگی است و قرار است در روز نخست رقابت‌های ۷ وزن برگزار شود، به همین دلیل کادر فنی با تصور اینکه ممیوند و سلیمانیان قرار است در روز دوم به میدان بروند، برنامه‌ریزی برای سر وزن رسیدن این دو کشتی‌گیر انجام نداده است و ۷ کشتی‌گیر دیگر به اشتباه در روز نخست سر وزن رسیده‌اند!

این اشتباه فاحش در شرایطی رخ داده که اتحادیه جهانی کشتی از ماه‌ها قبل از آغاز هر رویدادی در سراسر جهان، برنامه زمانبندی مسابقات را بر روی سایت خود منتشر می‌کند تا همگان در جریان نحوه برگزاری مسابقات و زمانبندی برگزاری رقابت‌ها در اوزان مختلف برنامه‌ریزی کنند.

از سوی دیگر روابط بین‌الملل فدراسیون کشتی نیز مثل همیشه برنامه این رقابت‌ها را پیش از اعزام در اختیار کادر فنی تیم ملی گذاشته تا برای کنترل وزن و دیگر موارد مربوط به کشتی‌گیران برنامه‌ریزی کنند، اما این موضوع نیز مورد توجه سرمربی تیم ملی و دیگر عوامل کادر فنی قرار نگرفته است.

البته این تمام ماجرا نیست چرا که اتحادیه جهانی کشتی روز قبل از آغاز هر رویدادی نیز جلسه فنی را با حضور نمایندگان کادر فنی تیم‌های حاضر در محل مسابقات برگزار می‌کند و این‌بار نیز علی رغم اینکه اعضای کادر فنی تیم ملی در این جلسه حاضر شده اند و نحوه برگزاری رقابت‌ها در اوزان مختلف به همراه دیگر موارد همچون قوانین جدید شرح داده شده است، اما اینبار نیز این موضوع مورد بی‌توجهی کادر فنی تیم ملی قرار گرفته است!

با توجه به اینکه دو کشتی‌گیر نوجوان ایران در ابتدای راه قهرمانی خود و پس از ماه‌ها دوری از خانواده به دلیل حضور در اردو‌های تیم ملی، به اشتباه کادر فنی فرصت حضور در این رقابت‌ها را از دست داده اند و همچنین تاثیر این اتفاق در جایگاه تیمی ایران در آسیا، باید منتظر ماند و دید فدراسیون کشتی چه تصمیمی در این‌باره اتخاذ خواهد کرد؟

شنیده‌ها حاکیست مسئولان فدراسیون کشتی منتظر بازگشت کادر فنی تیم ملی و در راس آن‌ها مجید ترکان هستند تا دلایل آن‌ها برای این اشتباه فاحش را بشنوند و سپس در این‌باره تصمیم‌گیری کنند.