سارقان به فاضلاب هم رحم نمی‌کنند / سرقت 1053 دریچه در بندرعباس از ابتدای امسال!

از ابتدای امسال تاکنون در شهرهای بندرعباس، رودان و هرمز 1053دریچه فاضلاب به سرقت رفته است

سارقان به فاضلاب هم رحم نمی‌کنند / سرقت 1053 دریچه در بندرعباس از ابتدای امسال!
سارقان بدون توجه به عواقب سرقت دریچه‌های فاضلاب، زمینه سقوط شهروندان به داخل چاهک فاضلاب و همچنین حوادث رانندگی می‌شوند

سرقت دریچه‌های فاضلاب تنها به بندرعباس محدود نمی‌شود. از تبریز تا اهواز و شهرهای دیگر، روایت‌هایی از سرقت دریچه‌های فاضلاب  به گوش رسیده. در نبود این دریچه‌ها امکان آسیب و خطر جانی برای عابران، ماشین‌ها و موتورها وجود دارد. حفره‌هایی که می‌تواند تصادفات غیرقابل پیش‌بینی را نیز در پی داشته باشد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: از ابتدای امسال تاکنون در شهرهای بندرعباس، رودان و هرمز 1053دریچه فاضلاب به سرقت رفته است.
امین قصمی، عمده دلیل سرقت این دریچه ها از خیابان های فرعی را خلوتی معابر بویژه در زمان شب و ساعات کم تردد روز عنوان کرد که باعث وارد آمدن خسارت به آبفا و همچنین خطرات جانی برای شهروندان شده است.
به گفته وی، در بررسی های انجام شده عمده سرقت دریچه های فاضلاب در کوچه‌ها و خیابان های فرعی صورت می‌گیرد.
قصمی ادامه داد: متاسفانه سارقان بدون توجه به عواقب سرقت دریچه‌های فاضلاب، زمینه سقوط شهروندان به داخل چاهک فاضلاب و همچنین حوادث رانندگی می‌شوند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان عنوان کرد: علاوه بر این می طلبد شهروندان با مشاهده افراد مشکوک و یا دستیابی به تصاویر سرقت، موضوع را به پلیس گزارش تا جلوی سرقت احتمالی و خسارت به جان و مال مردم گرفته شود.
مدیرعامل آبفا هرمزگان از طرح جایگزینی دریچه های ضد سرقت کوپلیمری به جای دریچه های چدنی خبر داد و افزود: تعویض این دریچه ها در دستور کار است اما بعضاً شاهدیم این دریچه ها نیز از گزند سارقان در امان نبوده و مورد دستبرد قرار می‌گیرند.