ساخت سریال حضرت شاهچراغ (ع) در سال ۱۴۰۱

رئیس کمیسیون سومین حرم اهل بیت (ع) شورای شهر: ساخت این سریال باعث توسعه گردشگری مذهبی می شود

ساخت سریال حضرت شاهچراغ (ع) در سال ۱۴۰۱
حرم مطهر شاهچراغ (ع)

رئیس کمیسیون سومین حرم اهل بیت (ع) شورای اسلامی شهر شیراز از عملیاتی شدن ساخت سریال حضرت احمد بن موسی (ع) در سال آینده خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه شورا شهرداری شیراز مکلف شد به منظور اجرایی‌شدن ابلاغیه شورا در سال ۹۵ مبنی بر ساخت سریال حضرت شاهچراغ (ع) پیگیری، مذاکره و در نهایت عقد تفاهم‌نامه‌های اجرایی لازم را با شبکه‌های مختلف صدا و سیما، سازمان رسانه‌ای اوج و سایر موسسات فرهنگی و هنری با جذب همکاری تولیت حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع)، بخش خصوصی، خیرین و پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر تا پایان امسال اقدام کند.
رضا محمدیان اضافه کرد: شهرداری همچنین مکلف شد ردیف اعتباری لازم در این خصوص را در بودجه سال ۱۴۰۱ پیش‌بینی کند تا ساخت این سریال در سال آینده کلید بخورد.

وی با اشاره به شخصیت والای حضرت احمد بن موسی (ع) به عنوان امین ولایت، تصریح کرد: ساخت این سریال یک اقدام فاخری است که می‌تواند در معرفی بهتر شهر شیراز هم در عرصه کشور و هم در کشور‌های مجاور و هم در توسعه گردشگری مذهبی مؤثر باشد و برگ افتخاری نیز برای شورای ششم تلقی شود.
محمدیان گفت: این اقدام به طور قطع باعث تحقق آرزوی دیرینه مردم شریف شهر شیراز در راستای ساخت این سریال می‌شود و همچنین می‌تواند اثر فرهنگی ماندگاری به نام حضرت احمد بن موسی (ع) و شهر شیراز رقم بزند.