تست کرونای ۱۸۰ دانش آموز در بویراحمد مثبت شد

همه بوفه‌های مدارس باید تعطیل و از ورود اولیاء مگر در مواقع ضروری جلوگیری شود

تست کرونای ۱۸۰ دانش آموز در بویراحمد مثبت شد

رئیس مرکز بهداشت بویراحمد در نشست ستاد کرونای این شهرستان گفت: در واکسیناسیون فرهنگیان رتبه اول استان را داریم اما همچنان استقبال از طرف دانش‌آموزان به دلیل واکسن هراسی ضعیف است، لازم است دانش‌آموزان با یک برنامه‌ریزی مناسب برای تزریق واکسن پای کار بیایند.

محمد یزدان‌پناه، ضمن قدردانی از همکاری مدیران مدارس و آموزش و پرورش هشدار داد: زنگ‌های تفریحی یک چالش شده است. دانش‌آموزان در زنگ‌های تفریحی ماسک خود را برمی‌دارند و پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند. همه بوفه‌های مدارس باید تعطیل شوند و از ورود اولیاء به مدارس مگر در مواقع ضروری  جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد مدارس شهرستان بازدید شدند که رعایت پروتکل‌ها به خوبی انجام شده، اعلام کرد: ماهانه تست ۱۸۰ دانش‌آموز در بویراحمد مثبت می‌شود که باید با رعایت دقیق پروتکل‌ها و انجام واکسیناسیون زنجیره بیماری قطع شود. وی از نحوه اعزام مشمولان سربازی و ازدحام آنها نیز انتقاد کرد و ادامه داد: مراحل اعزام مشمولان باید به گونه ای انجام شود تا شاهد ازدحام مشمولان و خانواده‌ آنان نباشیم.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد عنوان کرد: وضعیت رعایت پروتکل‌ها در پاساژها، موبایل‌فروشی‌ها و صنوف بلوار عدل مناسب نیست. در حال حاضر وضعیت شهرستان بویراحمد زرد است با تشویق و ترغیب جوانان به ماسک زدن و رعایت پروتکل‌ها رنگ‌بندی شهرستان به سمت قرمز شدن نبود.
یزدان‌پناه در پایان تاکید کرد: مردم دز سوم و دُز یادآور واکسن را حتماً تزریق کنند، چنانچه دز سوم یا یادآور تزریق نشود احتمال ابتلا و مرگ و میر وجود دارد.