اظهارات مهم رئیس مجلس درباره رتبه بندی معلمان

قالیباف: کمیسیون آموزش نمی تواند خلاف اصل ۷۵ موضوعی را تصویب کند

اظهارات مهم رئیس مجلس درباره رتبه بندی معلمان

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه مجلس و دولت بهترین مدافع معلمان هستند گفت که لایحه رتبه بندی معلمان تصویب می شود منتها باید مشکل بار مالی آن رفع شود. رحمت الله نوروزی نماینده علی آباد کتول در جلسه علنی امروز یکشنبه در تذکری عنوان کرد: طبق وعده رئیس مجلس قرار بود لایحه رتبه بندی فرهنگیان با اعتبار ۲۵ هزار میلیارد تومان طبق موافقت سازمان برنامه و بودجه و رئیس جمهوری در دستور مجلس قرار گیرد اما آقای نیکزاد نایب رئیس مجلس گفته که دولت قصد پس گرفتن این لایحه را دارد. ما از آقای نوری وزیر آموزش و پرورش هم خواسته ایم هر چه سریعتر این لایحه اجرا شود. وی با تاکید بر اینکه اکثر نمایندگان مجلس با رتبه بندی فرهنگیان موافق هستند، ادامه داد: فرهنگیان از مجلس و دولت انتظار دارند؛ یک ماه گذشته و هنوز گزارش کمیسیون آموزش درباره لایحه رتبه بندی معلمان در سامانه مجلس بارگذاری نشده است. فرهنگیان چشم انتظار هستند، باید آموزش و پرورش از رخوت خارج شود.
محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: کمیسیون آموزش نمی تواند خلاف اصل ۷۵ موضوعی را تصویب کند.
وی افزود: همه مجلس درباره رتبه بندی معلمان اتفاق نظر دارند و نظر دولت هم گرفته شده است؛ در صحن مجلس معاون رییس جمهور و رئیس سازمان برنامه اعتبار مورد نیاز این بحث در سال ۲۵ هزار میلیارد تومان اعلام کرده که قطعی شده لذا کمیسیون نمی تواند مصوبه ای دارای بار مالی بیشتر از ۲۵ هزار میلیارد تومان داشته باشد. ما هم مکلفیم بر اساس این اعتبار حرکت کنیم که  این کار را انجام نداده است.
رئیس مجلس ادامه داد: معلمان و عزیزان ما در آموزش و پرورش بدانند این قانون هر زمانی که تصویب شود، از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ شامل حال آنها در سقف ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان می شود و از ابتدای سال ۱۴۰۱ نیز قانون در سقف ۲۵ هزار میلیارد تومان اجرا می شود.
قالیباف در پایان گفت: معلمان عزیز به موضوعات مطرح شده در فضای مجازی توجه نکنند و معلمان نگران نباشند.مجلس و دولت بهترین مدافع معلمان هستند و ان شاءالله تصویب می شود.