چلسی بر بام فوتبال جهان ایستاد

ستاره آلمانی یک جام قهرمانی دیگر به آبی ها هدیه داد

چلسی بر بام فوتبال جهان ایستاد

قهرمان اروپا در بازی فینال بر قهرمان آمریکای جنوبی غلبه کرد و قهرمان جام جهانی باشگاه‌ها لقب گرفت.

بازی فینال رقابت‌های جام جهانی باشگاه‌‌ها در امارات، امشب (شنبه) از ساعت 20 به وقت تهران میان تیم‌های چلسی انگلیس به عنوان قهرمان اروپا و پالمیراس برزیل قهرمان جام لیبرتادورس برگزار شد که این بازی پس از تساوی در وقت‌های عادی در وقت‌های اضافه با نتیجه 2 بر یک به سود چلسی خاتمه یافت تا این تیم به سومین قهرمان انگلیس تاریخ این رقابت‌ها تبدیل شود.

در این بازی که نیمه اول آن هیچ گلی در بر نداشت، روملو لوکاکو در دقیقه 55 گل نخست را برای چلسی به ثمر رساند. 9 دقیقه بعد، پالمیراس توانست گل خورده را جبران کرد و با گلزنی رافائل ویگا از روی نقطه پنالتی کار را مساوی کرد. به این ترتیب کار به وقت‌‌های اضافه کشیده شد جایی که تلاش دو تیم برای زدن گل دوم تا دقیقه 117 نافرجام ماند تا اینکه کای هاورتس مهاجم آلمانی چلسی از روی نقطه پنالتی گل دوم را هم به ثمر رساند و همین گل منجر به پیروزی قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا شد. در دقیقه ششم وقت‌های تلف شده نیمه دوم وقت‌ اضافه دوم، لوان گارسیا از تیم پالمیراس اخراج شد.

به این ترتیب چلسی پس از منچستریونایتد و لیورپول به سومین تیم انگلیسی تبدیل شد که قهرمان جام جهانی باشگاه‌ها می‌شود. آبی‌پوشان لندن سال 2012 نیز به فینال جام باشگاه‌ها رسیده بودند اما در آن بازی مغلوب کورینتیانس برزیل شدند.