1
اشتراکات من و رییس سازمان برنامه و بودجه

«خوش» بختی و «نو»بختی

  • کد خبر : 6435
  • 02 شهریور 1399 - 21:13
«خوش» بختی و «نو»بختی
محمدباقر نوبخت را بی دلیل دوست دارم. اصولا افراد خوش صحبت و خوش سخن را دوست دارم.
مهدی بذرافکن

 

مثل سید پرویز فتاح که او هم به نظر من قشنگ حرف می زند؛فارغ از بحث جناحی و سیاسی شان عرض می کنم. فارغ از این که چه می گویند و آیا این که درست می گویند یا نه. مثل سید پرویز فتاح که او هم به نظر من قشنگ حرف می زند؛فارغ از بحث جناحی و سیاسی شان عرض می کنم. فارغ از این که چه می گویند و آیا این که درست می گویند یا نه.
عطاالله مهاجرانی هم همینطور او هم خیلی خوب حرف می زند. به یاد بیاورید سال ۱۳۷۸ در مجلس پنجم که مهاجرانی -وزیر وقت ارشاد- با نطقی به یاد ماندنی چگونه نظر نمایندگان مخالفش را تغییر داد و از آن مجلس رای اعتماد گرفت. عطاالله مهاجرانی هم همینطور او هم خیلی خوب حرف می زند. به یاد بیاورید سال ۱۳۷۸ در مجلس پنجم که مهاجرانی -وزیر وقت ارشاد- با نطقی به یاد ماندنی چگونه نظر نمایندگان مخالفش را تغییر داد و از آن مجلس رای اعتماد گرفت.
در بین هنرمندان و کارگردانان سینما رسول صدرعاملی هم عالی حرف می زند. بهتر از هر کارگردان ایرانی دیگری؛ می توانم ساعت ها پای حرف هایش در رادیو یا تلویزیون بنشینم و خسته نشوم در بین هنرمندان و کارگردانان سینما رسول صدرعاملی هم عالی حرف می زند. بهتر از هر کارگردان ایرانی دیگری؛ می توانم ساعت ها پای حرف هایش در رادیو یا تلویزیون بنشینم و خسته نشوم
در بین جامعه ورزشکاران احتمالا شما هم با من هم عقیده باشید که امیر حاج رضایی با فاصله از بقیه بهتر حرف می زند. اصلا انگار این کاره است و از اول باید کارشناس تلویزیون می شد تا مثلا مربی فوتبال. در بین جامعه ورزشکاران احتمالا شما هم با من هم عقیده باشید که امیر حاج رضایی با فاصله از بقیه بهتر حرف می زند. اصلا انگار این کاره است و از اول باید کارشناس تلویزیون می شد تا مثلا مربی فوتبال.
از اصل مطلب و یادداشتم دور شدم. محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه هم عرض کردم خوش صحبت و خوش سخن و خوش رفتار و خوش اخلاق است؛ او همه این خوشی ها را با هم دارد! از اصل مطلب و یادداشتم دور شدم. محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه هم عرض کردم خوش صحبت و خوش سخن و خوش رفتار و خوش اخلاق است؛ او همه این خوشی ها را با هم دارد!
او دو سه روز پیش در گفتگویی با شبکه خبر به نکته جالبی اشاره کرد که متوجه شدم علاوه بر این که بی دلیل دوستش دارم با هم اشتراکاتی هم داریم! او دو سه روز پیش در گفتگویی با شبکه خبر به نکته جالبی اشاره کرد که متوجه شدم علاوه بر این که بی دلیل دوستش دارم با هم اشتراکاتی هم داریم!
نوبخت در پاسخ به مجری برنامه که از او پرسید آیا قیمت چند قلم از اقلام اساسی را می‌دانید گفت:«خرید‌ها در منزل توسط همسرم انجام می‌شود و فعلا حضور ذهنی راجع قیمت‌ها ندارم، همسرم از قیمت ها به بنده غُر می زند.» نوبخت در پاسخ به مجری برنامه که از او پرسید آیا قیمت چند قلم از اقلام اساسی را می‌دانید گفت:«خرید‌ها در منزل توسط همسرم انجام می‌شود و فعلا حضور ذهنی راجع قیمت‌ها ندارم، همسرم از قیمت ها به بنده غُر می زند.»
نکته مورد نظر من همین است. خریدها در منزل من هم توسط همسرم انجام می شود. باور کنید من هم لااقل فعلا حضور ذهنی درباره قیمت ها ندارم، و همسر من هم از قیمت ها به بنده غُر می زند درست مثل نوبخت!
این همان اشتراک مورد نظر من با جناب نوبخت است. تنها تفاوتمان که خیلی هم مهم نیست! شاید این باشد که او رییس سازمان برنامه و بودجه است و از قیمت ها خبر ندارد اما من رییس سازمان برنامه و بودجه هم نیستم و از قیمت ها خبر ندارم. این همان اشتراک مورد نظر من با جناب نوبخت است. تنها تفاوتمان که خیلی هم مهم نیست! شاید این باشد که او رییس سازمان برنامه و بودجه است و از قیمت ها خبر ندارد اما من رییس سازمان برنامه و بودجه هم نیستم و از قیمت ها خبر ندارم.
به بیانی دیگر این که ایشان رییس سازمان «برنامه» و «بودجه» یک کشور است اما از قیمت ها بی اطلاع است من اما نهایتا رییس «برنامه» و «بودجه» منزل خودمان هستم اما از قیمت ها بی اطلاعم. به بیانی دیگر این که ایشان رییس سازمان «برنامه» و «بودجه» یک کشور است اما از قیمت ها بی اطلاع است من اما نهایتا رییس «برنامه» و «بودجه» منزل خودمان هستم اما از قیمت ها بی اطلاعم.
امروز داشتم به این فکر می کردم که من و نوبخت از جهاتی به هم شبیه هستیم. او اما همواره «نو» بخت بوده و من الحمدااله همواره «خوش» بخت! امروز داشتم به این فکر می کردم که من و نوبخت از جهاتی به هم شبیه هستیم. او اما همواره «نو» بخت بوده و من الحمدااله همواره «خوش» بخت!
مرور کنید:  تو با ما چه کردی آقای فتاح؟!
لینک کوتاه : https://khabarnews.com/?p=6435
سنجش

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 14در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.