غذا + نوشیدنی

غذاهای آبادان؛ از ماهی صبور تا کبه عربی

غذاهای آبادان؛ از ماهی صبور تا کبه عربی

غذاهای سنتی آبادان:
نمی شود به جنوب کشور آن هم آبادان سفر کنی و غذاهای محلی آنجا را نخوری. غذاهای آبادان قابلیت این را دارد که گردشگری غذای ایران را به جهان معرفی کند چون از یک طرف ادویه های خاصی در آنجا وجود دارد که غذاهای پر ادویه و تند و تیزش را متمایز کرده است و از سوی دیگر موقعیت ساحلی آن ماهی های لذیذ و خوشمزه ای را بر سر سفره اهالی و مسافران مهمان کرده است. اصلا مگر می شود به جنوب کشور بروی و انواع ماهی های جنوب را امتحان نکنی؟ مگر می شود به آبادان بروی و فلافل آبادانی اصل را از دست‌پخت خود آبادانی ها نوش جان نکنی؟ . 


ماهی صُبور:
نام ماهی صُبور داستانی طولانی دارد. خود آبادانی ها آن را با ضمه وسط یعنی «صبُور» تلفظ می کنند ولی در واقع به همان معنی صبور است. خوردن این ماهی هم صبر و حوصله زیادی می طلبد چون اگر بخواهید طعم لذیذ آن را تجربه کنید باید بدون عجله و استرس تیغ های آن را جدا کنید. درست کردن آن هم کار هر کسی نیست ولی باید حتما دستپخت آبادانی ها را تجربه کنید چون این مردم مهربان و دوست داشتنی همه آخر هفته ها ماهی صبور می خورند و در طبخ آن حسابی فوت و فن بلدند. صبور از خوشمزه ترین غذاهای آبادان و حتی کل خوزستان است.

غذاهای آبادان ناگفته نماند که صبور یک ماهی رودخانه ای است و آبادانی های عزیز آن را از رودخانه های اطراف شهر به خصوص اروند کنار صید می کنند. مشاهده صیادان در کنار اروند خود از جاذبه های دیدنی خوزستان است. زیستگاه اصلی ماهی صبور هم همینجاست.
از آنجایی که از سختی های طبخ ماهی صبور گفتیم بگذارید مختصری درباره طرز تهیه آن صحبت کنیم. اول از هر چیز تمیز کردن این ماهی کار سختی است. ماهی را از کمر و شکم باز می کنند و بعد از تخلیه و تمیزکاری با سبزیجات مخصوص مثل گشنیز و شنبلیله و سیر و پیاز و تمر هندی و انواع ادویه تند و تیز جنوبی به شیوه کبابی آن را طبخ می کنند. با این حال باز هم از نوع ماهی های بسیار چرب است پس اگر ماهی کبابی دوست دارید هنگام سفر به آبادان حتما برای خوردن این غذا وقت بگذارید. 


فلافل:
غذای دومی که می خواهیم امروز معرفی کنیم فلافل است. دیگر کسی نیست که فلافل را نشناسد و در شهر خودش فلافل را امتحان نکرده بشد ولی همانطور که خوب می دانید فلافل انواع مختلفی دارد که یکی از انواع معروف و پر طرفدار آن، فلافل آبادانی است. فلافل ها معمولا در مواد اولیه هم کمی با هم متفاوت اند. اگر خودتان به آبادان سفر کرده باشید متوجه خواهید شد که فلافل اصل و اورجینال فقط در رستوران های خود خوزستانی ها یافت می شود. به خصوص که این مردم مهمان نواز میزهای اردور را در اختیارتان می گذارند تا هر چقدر می خواهید برای خودتان فلافل و گوجه و انواع ترشی در نان بپیچید و بدون شمردن تعداد فلافل های داخل نان ها با یک نرخ ثابت هر ساندویچ فلافل را با شما حساب می کنند.

غذاهای آبادان می توانید این را در فلافل فروشی های پارک شهدا در خیابان منتهی به رودخانه، خودتان از نزدیک ببینید.
ماده اصلی فلافل نخود است ولی برخی در آن سیب زمینی، عدس و خمیر باگت هم می زنند. فلافل آبادانی ها معمولا عدس هم دارد. در ضمن این غذا را حتما باید با ترشی خورد که مزه اش به دل بشیند. ترشی های جنوبی که دیگر جای حرف برای گفتن باقی نمی گذارند. 


سمبوسه:
ظاهرا میراث و ریشه این نوع غذاهای تند و تیز مثل فلافل و سمبوسه در آبادان به ایام حضور هندی ها در آنجا بر می گردد. سمبوسه از آن نوع غذاهاست که هر کس به سلیقه خود در آن تغییراتی می دهد و مواد داخل آن را بسته به ذائقه خودش انتخاب می کند. اما سمبوسه اصلی که در آبادان هم می توانید آن را میل کنید فقط سیب زمینی و جعفری است. خوبی این غذا هم به همین است که مواد داخل آن با غذاهایی مثل ماکارانی و پیتزا فرق داشته باشد. سمبوسه اورجینال آبادان هم همینطور است. البته نمی توان از کنار سس تند و خوشمزه ای هم که چاشنی سمبوسه می شود به سادگی گذشت.


پاکوره:
در آبادان یک غذای محلی دیگر به نام پاکوره وجود دارد که در رده همان فلافل است ولی ظاهرش شبیه کوکو است. برای پخت این غذا از آرد نخود و تره خرد شده و تخم مرغ استفاده می کنند.  پاکوره هم از غذای وارد شده از کشور هند است که از قدیم الایام در سفره آبادانی ها وجود داشته است. این غذا به دلیل استفاده از ادویه های مختلف مثل ادویه مرغ و ادویه خورشتی دارای طعم های متفاوتی است.
پاکورا از آن خوراک لقمه های بسیار پر طرفدار است که خمیر مایه آن نیز به راحتی درست می شود و خود آبادانی ها در درست کردن خمیر آن مهارت زیادی دارند. 


کبه عربی:
اگر یادتان باشد در غذاهای عراقی به نوعی غذا با نام «کوبا» اشاره کردیم. (می توانید در اینجا آن مقاله را بخوانید). کوبه عربی در شکل ظاهری و نیمی از مواد لازم، تقریبا همان کوبای عراقی است با این تفاوت که همانطور که آنجا ذکر کردیم بخاطر علاقه عراقی ها به گوشت، کوبا هم معمولا با گوشت بره آماده می شود ولی کوبه عربیِ آبادان اصلا گوشت ندارد.
برای تهیه این غذا ابتدا برنج ها را با کمی آب روی حرارت ملایم می پزند و چیزی شبیه شیر برنج به دست می آورند. پس از آن سیب زمینی را با رنده ریز خرد می کنند و با این برنج ها مخلوط می کنند. اگر بخواهند کبه یک‌دست تری داشته باشند همه مواد را با هم چرخ می کنند. در آخر هم تخم مرغ و نمک و زردچوبه به مواد اضافه می کنند و ورز می دهند. 


قلیه ماهی:
قلیه ماهی یک غذای جنوبی است؛ یعنی نه تنها در خوزستان که در بوشهر و هرمزگان هم قلیه ماهی حرف اول را می زند. این غذا بر عکس سایر ماهی ها یک  غذای خورشتی است که از ماهی، سبزی، پیاز ، سیر و ادویه مخصوص درست می شود. دست آخر هم چیزی شبیه به قورمه سبزی می شود. تصورش را بکنید! این جنوبی ها خورشت سبزی را هم با ماهی درست می کنند. حق هم دارند! ماهی نعمتی است که دریا به آن ها ارزانی کرده است. ماهی ای که برای قلیه ماهی استفاده می کنند بدون استخوان است به همین خاطر باید از  بین ماهی های شوریده، هامور، حلوا، سنگسر و ماهی سیاه انتخاب شود.

ارسال دیدگاه