علم و فناوری

بازی های ویدئویی اپل در راهند

بازی های ویدئویی اپل در راهند

 شرکت اپل برای تولید بازی‌های محبوب ۵۰۰ میلیون دلار هزینه می‌کند. این شرکت مانند گوگل به طور جدی بر روی راه اندازی خدمات بازی‌های ویدئویی تحت وب یا استریم سرمایه گذاری کرده است. 

این خدمات که از طریق اشتراک اینترنتی در دسترس قرار می‌گیرد Arcade نام دارد و سرمایه گذاری کم سابقه اپل بر روی آن نشانگر اهمیت مقوله بازی‌های ویدئویی برای این شرکت است.

با اختصاص این بودجه بیش از ۱۰۰ بازی برای این سرویس طراحی خواهد شد. نکته جالب این است که اپل برای سرویس پخش ویدئویی جدید تی وی پلاس خود یک میلیارد دلار هزینه کرده است در حالی که با توجه به هزینه‌های بالای تولید فیلم و سریال انتظار می‌رفت این رقم بیشتر از یک میلیارد دلار باشد.

کمپانی اپل اعلام کرده در صورتی که برنامه نویسان و توسعه دهندگان بازی‌های ویدئویی، این بازی‌ها را تنها برای استفاده بر روی سرویس Arcade طراحی کنند، از تشویق‌های مادی نیز بهره مند می‌شوند.

تمامی بازی‌های Arcade تنها از طریق آیفون و آی پد قابل اجرا بوده و به هیچ وجه در فروشگاه پلی استور گوگل عرضه نمی‌شوند و این امر، رقابت شدید گوگل و اپل را در این زمینه نشان می دهد. البته ممکن است این بازی‌ها برای اجرا بر روی سایر کنسول‌ها مانند پلی استیشن، ایکس باکس، نینتندو و غیره نیز تولید شوند

پیش بینی می شود که درآمد سرویس Arcade از ۳۷۰ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ به ۲.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ و ۴.۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۴ برسد. هزینه هر ماه استفاده از خدمات Arcade برابر با ۱۲.۹۹ دلار است.

 

 

ارسال دیدگاه