خاورمیانه

عربستان سعودی: به دو تاسیسات نفتی در استان ریاض حمله شده است

عربستان سعودی: به دو تاسیسات نفتی در استان ریاض حمله شده است

عربستان سعودی حمله پهپادی به تاسیسات نفتی خود در نزدیکی ریاض را تایید کرد.

حوثی های یمن پیش از این از حمله به "تاسیسات حیاتی" عربستان با استفاده از پهپاد خبر داده بودند. بنا به اعلام مقامات عربستان تاسیسات نفتی متعلق به شرکت ملی نفت این کشور (آرامکو) با پهپاد هدف حمله قرار گرفته است.

خالد فالح، وزیر نفت عربستان اعلام کرد بین ساعت شش تا شش و نیم صبح سه شنبه یک ایستگاه پمپاژ نفت متعلق به آرامکو که نفت را از استان شرقی عربستان سعودی به بندر ینبع در ساحل دریای سرخ منتقل می کرد مورد هدف قرار گرفت.

به گفته خالد فالح به دنبال این حمله آتش سوزی روی داد که در ادامه مهار شد. به گفته وزیر نفت عربستان پمپاژ نفت از ایستگاه به خطوط انتقال نفت موقتا متوقف شده است تا میزان آسیب و خسارت وارد شده به ایستگاه بررسی شود.

خبرگزاری دولتی عربستان همزمان اعلام کرده که به دو تاسیسات نفتی در استان ریاض حمله شده است. بنا به این گزارش این حمله "محدود" به ایستگاه های انتقال نفت در مناطق الدوادمی و عفیف صورت گرفته است. طبق اعلام مقامات عربستان دست کم یکی از این حمله ها با استفاده از پهپاد صورت گرفته است.

شبکه تلویزیونی المسیره متعلق به نیروهای حوثی یمن روز سه شنبه خبر داده بود که این نیروها با استفاده از پهپاد موفق شده اند به "تاسیسات حیاتی" در عربستان حمله کنند. بنا به گزارش این شبکه حملات روز سه شنبه با استفاده از هفت پهپاد صورت گرفته است.

شرکت ملی نفت عربستان (آرامکو) اعلام کرده که عرضه نفت به مشتریان این کشور تحت تاثیر حملات پهپادی روز سه شنبه قرار نگرفته است. آرامکو همچنین اعلام کرد که در جریان حمله به ایستگاه های نفتی در نزدیکی ریاض به کسی آسیبی نرسیده است.

خالد فالح، وزیر نفت عربستان حمله پهپادی به تاسیسات نفتی کشورش را "اقدامی تروریستی" خوانده است. از سوی دیگر یک مقام نیروهای حوثی یمن اعلام کرد که حملات روز سه شنبه به تاسیساتی نفتی عربستان "پاسخی به جنایات" این کشور در یمن است.

ارسال دیدگاه