ایران

ترامپ: طرح اعزام 120 هزار نیرو به خاورمیانه را تکذیب می کنم

ترامپ: طرح اعزام 120 هزار نیرو به خاورمیانه را تکذیب می کنم

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، روز گذشته اعلام کرد که گزارش روزنامه نیویورک تایمز درباره طرح اعزام ۱۲۰ هزار سرباز به خاورمیانه درصورت حمله ایران به نیروهای این کشور یا نزدیک شدن تهران به ساخت سلاح هسته‌ای درست نیست.

ترامپ طی یک نشست خبری در کاخ سفید گفت: "این یک خبر جعلی است. حالا، آیا من می‌توانم آن را انجام دهم؟ قطعا. اما برای آن برنامه‌ریزی نکرده‌ایم."

وی گفت امیدوار است که نیازی به برنامه ریزی در این مورد نباشد، اما "اگر هم بخواهیم چنین کاری کنیم، خیلی بیشتر از این نیرو اعزام خواهیم کرد."

دیروز روزنامه نیویورک تایمز گزارشی در مورد بازبینی طرح‌های نظامی آمریکا علیه ایران منتشر کرده بود. در این گزارش اعلام شده بود که سرپرست وزارت دفاع آمریکا، پنجشنبه گذشته طرح‌های نظامی به‌روز شده را به دونالد ترامپ و مشاورانش ارائه داده است. این گزارش ادعا کرده بود که در صورت حمله ایران به نیروهای آمریکایی یا نزدیک شدن تهران به ساخت سلاح هسته‌ای، واشنگتن ۱‍۲۰ هزار سرباز به خاورمیانه خواهد فرستاد.

نیویورک تایمز بدون ذکر نام مقامی که این اطلاعات را در اختیار روزنامه قرار داده، نوشت که این طرح از سوی جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ و از محافظه‌کاران تندرو پیشنهاد شده است.

 

ارسال دیدگاه