ایرانگردی

هتل های عجیب و غریب در ایران

هتل های عجیب و غریب در ایران

وقتی می گوییم هتل های عجیب اکثرا افراد فکر و ذهنشان سریعا به سمت کشورهای دیگر و سرزمین های دور می رود. اصولا همه انتظار دارند نام هتلی که عجیب است، هتل پنسیلوانیایی چیزی باشد و برای لوکیشن فیلمبرداری فیلم تخیلی و ترسناک خاصی استفاده شده باشد. به هر حال ما امروز می خواهیم ذهنیت شما و هر آن چه که قبل ترها در ذهنتان بوده را به هم بریزیم و هتل های عجیبی را به شما معرفی کنیم که با شما فاصله ی چندانی ندارند و در نزدیکی شما هستند.

 

 هتل کویری بالی در خور و بیابانک، اصفهان| Bali Hotel Desert

 

این هتل را با نام های هتل بالی خور و یا هتل بالی خور بیابانک نیز می شناسند. این هتل در شهرستان خور و بیابانک از توابع استان اصفهان و در فاصله ی ۵۵ کیلومتری از کویر مصر قرار گرفته است.

هتل بالی با الهام از سبک سنتی خانه ‌های کویری در این منطقه طراحی و ساخته شده است. اتاق ‌های این مهمانسرا به ۲ بخش تقسیم می ‌شود که بخشی از آن به صورت معمول دیگر هتل‌ ها با تخت خواب می ‌باشد و بخشی دیگر اتاق ‌های سنتی که در آن ها تخت، میز و صندلی وجود ندارد و با دیوارهای کاهگلی به صورت کاملاً سنتی طراحی و چیده شده است.


هتل لاله کندوان، آذربایجان شرقی | Laleh Kandovan Hotel

این هتل بسیار زیبای صخره ای که در بین هتل های عجیب ایران جای گرفته است، هتل لاله کندوان است. هتل صخره ای لاله کندوان از آن جایی که سومین هتل صخره ای می باشد، جزو استثنایی ترین هتل های جهان به شمار می رود روستای تاریخی کندوان در ۲۲ کیلومتری شهر اسکو و در ۶۲ کیلومتری شهر تبریز قرار دارد.

این هتل دارای ۴۰ کرانه یا اتاق است که فاز اول آن در سال ۱۳۸۷ و فاز دوم آن در تیر ماه امسال به بهره برداری رسید و از ۴۰ کرانه ی آن ۱۶ کرانه قابل استفاده شده است.


هتل قلعه گنج، کرمان | Parsian Ghaleganj Hotel

هتل قلعه گنج کرمان به گونه ای ساخته شده است که حتی شکل و قیافه ی آن تایید می کند که در بین هتل های عجیب ایران جای گرفته بگیرد.هتل قلعه گنج اولین و تنها هتل کپری در سرتاسر دنیا است.

شیوه ی ساز و کار این هتل به صورتی است که هیچ گونه آلودگی زیست محیطی را برای اطرافش به هیچ عنوان ندارد. این هتل با تکیه بر شیوه ای سنتی، ۳۰ اتاق دارد که تمامی اتاق‌ های آن از مصالحی همچون توپ یا لَهَر درخت نخل و درختچه ‌ی داز ساخته شده ‌اند. جدا از فضای سنتی هتل قلعه گنج کرمان با اتاق های کپری تمامی استاندارهای یک هتل امروزی را دارد.


هتل ترنج، کیش | Toranj Marine Hotel

هتل ترنج کیش را هم باید در زمره ی هتل های زیبا و هم هتل های بسیار زیبای ایران و هم هتل های عجیب ایران دسته بندی کرد. این هتل که در زمره ی هتل های دریایی دسته بندی می شود. تصور کنید که مشغول صرف کردن غذا هستید و در زیر پاهای شما که کف پوشی شیشیه ای است، ماهی ها و موجودات دریایی در حال شنا کردن هستند.

هتل ترنج کیش بر روی آب ‌های نیلگون دریای خلیج ‌فارس ساخته شده است و از بالا که به آن نگاه کنید کاملا به شکل یک ترنج است.

شما می توانید اتاق خود را در وسط دریا انتخاب کنید تا تجربه ی شما از اقامت در این هتل خاص تر شود. تمامی سوئیت ‌های این هتل خاص و بسیار زیبا در جزیره ی کیش و بر روی آب های فیروزه ای خلیج فارس، دور تا دور جزیره قرار گرفته اند و رو به ساحل هستند. امکانات اتاق های این هتل بسیار کامل است و در هر ساعتی از روز آماده ی خدمت رسانی به شما هستند.


هتل بین المللی لاله بیستون، کرمانشاه | Laleh Bistoon International Hotel

 

این هتل به قدری زیبا و عجیب غریب است باورتان نمی شود که همین ‌جا و بغل گوش خودمان در کرمانشاه زیبا قرار گرفته باشد.

این هتل خاص و عجیب در دل کوه بیستون قرار گرفته است. تصور کنید که قرار است در هشتمین اثر جهانی ثبت شده ی ایران اقامت نمایید! این هتل به صورت ۴ ایوانی با طراحی و شیوه های سنتی دراین ناحیه ‌‌ی‌ کوهستانی و خوش آب ‌و ‌هوا ساخته شده است.

مساحت این هتل برابر است با ۶ هزار متر که به این هتل گنجایش پذیرش ظرفیت ۱۰۰ مهمان را داده است. به قولی هر چه از زیبایی این هتل که در بین هتل های عجیب ایران است برای شما بگوییم کم است.

 

ارسال دیدگاه